eskişehir apartlar
 
LPG & CNG Sıralı Otogaz Sistemleri Yetkili Bayi ve Servisi
Referanslarımız   Belgelerimiz
Tanımı ve Özellikleri , Dünyada LPG , Türkiye'de LPG

LPG, ingilizce "Liquefied Petroleum Gas" (Sıvı Petrol Gazı) teriminin kısaltılmasıdır. Ekonomik ve güvenli bir enerji kaynağı görevi gören gaz karışımıdır.
LPG, çeşitli farklı oranlarda karıştırılan Propan ve Bütan gazlarından oluşur. İçinde ayrıca az miktarda hidrokarbonlar ve asal gazlar bulunur.
Bu gazlar petrol kuyularında ve doğal gaz yataklarında bulunur, birbirlerine karıştırılarak LPG üretimi petrol rafinerisinde yapılır. Bu karışım, doğal durumunda iken gaz halindedir.
LPG çevre dostu bir yakıttır, çünkü ne kurşun ne de benzin içermemektedir.

Benzine neden alternatif?

Motorlu araçlarda yakıt olarak kullanılması halinde ciddi bir yakıt tasarrufu sağlaması ve çevre kirliliği yaratmaması, LPG'nin dünyanın birçok ülkesinde benzin yerine tercih edilmesine neden olmuştur. Her yıl LPG kullanan motorlu taşıt sayısının artış göstermesi ise yapılan tercihin bir başka ifadesidir. Motorlu araçların çalışmaları sırasında kullandıkları benzin, motorin gibi yakıtlar motorda tam olarak yanmadan dışarı atılması ve egzos gazları içinde karbonmonoksid, azotoksit ve kükürtdioksit gibi zehirli gazların bulunması sonucu çevreyi kirletirler. Oysa motorlu araçlarda LPG kullanılması halinde, motorda bu yakıtın yanması tam olarak gerçekleştiğinden egzostan çevreyi kirletici gazlar çok daha düşük seviyede çıkmaktadır. 
 LPG (likit petrol gazları), basınç uygulanarak sıvılaştırıldığında hacmi önemli ölçüde azalır. Bu özelliği ile taşıma, depolama ve ölçme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Kullanım esnasında, basıncı düşürülerek ısı yardımıyla ile gaz haline dönüşür ve gaz fazında kullanılır.

 

 

Ziyaretçi: 506.039
eskişehir
Tüm Kredi Kartları Geçerlidir

Peşin Fiyatına 9 Taksit
 
eskişehir web tasarım
Adres: Yenidoğan Mh.2. Oto Tamirciler Sk. No:6 ESKİŞEHİR
Tel: 0.222.237 15 70 Faks: 0.222.217 77 81
Şirket Cep: 0.505.918 88 57
eskişehir apartlar